Drobne naprawy lakiernicze - zarysowania lakieru, otarcia, uszkodzenia zderzaków polerowanie samochodu

1

Karoseria samochodu każdego dnia jest narażona na uszkodzenia, nie tylko z powodu warunków atmosferycznych i na przykład soli w zimie, ale także w czasie codziennego użytku. Niestety lakier jest bardzo delikatną powłoką, przez co czasami już kilkuletnie auto wygląda brzydko, lakier staje się matowy i pełen rys. Warto pamiętać, że w przypadku kiedy zniszczenia są nieduże, możemy je sami naprawić i to niewielkim kosztem. Wystarczy włożyć odrobinę własnej pracy.

Na szczęście zniszczoną powłokę lakierniczą można naprawić i wcale nie trzeba w to inwestować dużej gotówki. Potrzebna nam jest tylko dobra pasta polerska, odpowiednio miękkie ściereczki i ogromna ilość cierpliwości lub niedroga polerka! Wybierając pastę polerską, najprościej zwrócić się o poradę do lakiernika. Ze znanych marek warto wspomnieć tutaj, np. o firmie Farecla.

Polerowanie całego pojazdu może zająć nam nawet kilka godzin, jednak jeśli mamy przerysowany tylko jeden element, wystarczy, że zajmiemy się tylko nim. Nie musimy polerować całego auta.

Czasami jednak zdarza się, szczególnie gdy auto ma już kilka lat, że odcień lakieru zaczyna się nieznacznie różnić. Wtedy polerowanie powinniśmy zlecić fachowcom, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie, aby zająć się naszym samochodem.

Warto pamiętać, że szczególnie głębokie rysy trzeba bardzo szybko zabezpieczyć, zwłaszcza przed sezonem zimowym, ponieważ gdy pojawi się korozja, uszkodzenia będą dużo większe.